четвртак, 16. октобар 2025.

EU Zahtev da Srbija Blokira Ruski Gas i Naftu.

 

Pozdravite te iz Evro-Parlamenta i poručite im da ne prihvatamo bilo kakve Ucene, da bismo postali članica EU. Ako su Ucene uslov za pridruživanje EU, Srbija NIJE zainteresovana za članstvo u takvu zajednicu u kojoj vlada ucenjivačka Politika. 

Mi već imamo taj model, taj okvir u Srbiji, protiv koga se, zdušno u velikom većinskom broju, borimo❗ 

Taj zahtev Evro-Parlamenta se kosi sa Demokratijom, slobodom odlučivanja i Ljudskih Prava❗ Evropska Unija nije valjda banditski klan u kome se bez pogovora, slepo poštuju naređenja, već zajednica,  ravnopravnih članova unije. U odlučivanju o bilo kom pitanju članice  mogu biti Za ili Protiv. I dok ne pronađu kompromisno rešenje nema Zaključka, niti primene, nekog spajanja nekog predloga. 

Drugo ili treće, a možda i prvo, Srbija NIJE članica EU, pa NE podleže Odlukama dotične EU. 

Tek kad budemo članica, ravnopravna članica te Unije, onda može Parlament EU da predloži usvajanje i poštovanje neke odluke. 

Do tada nismo pod njihovom jurisdikcijom. Novac za gas ne daje nam EU. I ne znam zašto bismo mi dobrovoljno gurali naš narod u bedu, u problem, kao da nemamo već dovoljno i problema i bede. 

I na kraju, mi smo Pravoslavna zemlja, kao i Rusija i još neke druge i trebalo bi da se međusobno poštujemo, uvažavao i pomažemo. 

Kome to smeta, to znači da nas taj neko ne poštuje i ne uvažava i to nije naš nego njegov problem.. 

Kad EU insistira na poštovanju nejednakosti, kad su u pitanju GLBT, zašto ne poštuje i nejednakost Srbije u odnosu na druge njene članice⁉️ 

I uostalom, zašto ne uperi prstom u prave izazivače problema❓ Mi nećemo da budemo ni Palestina, ni Gaza. 

Dosta su nas gurali u problem ti umišljeni Bogonosci ili Bogovi. 

Ona svakako nisu Bog u koga mi verujemo❗ Krajnje je vreme da se spuste na zemlju i osveste. 

Bio jednom neki Lucifer, tj. Luj XV, koji je izmislio da je Bog lično, Bog Sunce. 

Sad drugi neki Lucifer i umislili da Bog nije Jedan, već da su Oni Bog Suncem, pa počeli i da farbaju, popunjavaju  onu šestokraku žutom bojom. 

A Žuta boja može da bude svetlo, sjajno, ali i usrano, ljubomorno, uvelo, bolesno. 

субота, 11. октобар 2025.

O Istini

 

Još samo da nam pojasnite ko ste vi i šta znače ove vaše reči. Iskrenost? Nametljivost? Drskost? Ili možda genijalnost? Nadarenost? Visoka inteligencija?
Nije strašno govoriti Istinu, samo je bitan način na koji se kaže.
Istina povređuje lažljivce, manipulatore i umišljene genije,
Ne povređuje one bezdušne, obraza debelog kao đon i srca zaključenog iza 7 brava.

петак, 3. октобар 2025.

Studenti Blokaderi i oni što "žele da uče"

 Džaba objašnjavate. To je toliko normalno i jasno, da su sva pojašnjavanja suvišna. 

Ne kaže se džabe "kad bi glup znao, shvatao, da je glup, ne bi bio glup, bio bi pametan". 

Ne znam zašto se psihologija ne izučava na medicinskom nego na filozofskom fakultetu, a u NS čak i na fakultetu za sport. 

Psiha i telo idu zajedno. U zdravom telu zdrav duh, kaže se.  Zato bi logično bilo da se prioritet na medicinskom fakultetu daje Preventivi, kako organskoj, tako i neorganskih, a ako bi ipak došlo do narušavanja zdravlja iz različitih razloga, onda se to leči: za neorganske bolesti tako i tako, za organske po vrstama organa, za ovaj organ ovako, onaj onako i tako redom ...

Neki ljudi su mazohisti. Vole patnju i njima prija ovo stanje u kome žive, ovo rukovodstvo i način rukovođenja i način tretiranja žitelja ove zemlje. 

Pa sam odnos onog nadređenog nad njegovom svitom, njegovim saradnicima, koji su tako mali, gnjide, pred njim i njegovim direktnim uvredama njima upućenim, sve govori. Oni su svesni svojih mogućnosti i da su potpuno neopravdano tu gde su, kao i on sam, da nemaju komentar ni pogovor. Ni pravo da kažu bilo šta sem onog papagajski naučenog napamet. 

Studenti blokaderi su učinili veliku i pravu stvar. Za pametne dovoljno. Za tupadžije i sitne duše, potkupljive nekim upaljačima, olovkama, šporetom, malo asfalta, koji neće da traje ni do sledećih izbora i onih što "žele da uče" za sendvič i dnevnicu, džaba priča.

четвртак, 2. октобар 2025.

Prisluškivanje i praćenje

 Kaže neki genije, otkriva na YT 5 načina kako da se odbrani od prisluškivanja i praćenja sa raznih aparata, tipa pametni TV i sl. :

1.TV, 

2. mob, 

3. javne sigurnosne kamere, 

4. Kućni asistenti: Alexa, 

   Google home, Siri 

5. Internetske pretrage. 


Ja odgovaram:

Nisi otkrio Ameriku! Mi to znamo. Ja znam. I uopšte se ne uzrujavam. Ne biram reči, govorim ono što mislim i stojim iza svojih reči. 

Živim svoj život.  💁

TV ne gledam već 20-tak godina. Ali (!) koristim Internet na mob. I YT veoma i sve društvene mreže.
I dobro je što dobijemo neke reklame baš kad nam nešto treba.
Jedino ne znam zašto mi ne omoguće i 7-micu na lotou, kad znaju da je želim i trebam 🤷 ⁉️

Doduše, počnem dobijati reklame za nekakve pozajmice, ino kredite. I uglavnom su to neka latinoamerička, španska, meksikanska, ali i turska  imena i prezimena bankara. 
U zadnje vreme ponude za prijateljstvo osoba ženskih i muških, zaposlenih po nekim ino  bankama,
Naravno da to ne prihvatam i ne nasedam na iste.
Treba mi novac, ali baš taj, poklon, nepovratna "pozajmica", a ne zapadanje u dužničko ropstvo. Nije to isto, podići kredit ili dobiti  na lutriji. Ali, ni davati velike pare za lutriju, nego uz neki skroman ulog dobiti pozamašnu sumu novca, u tome je poenta. To je dobitak i to je sreća.
To želim i to mi treba. 

Pa ti što me prate, nek otprate i loto mašinu i nek preinače brojke dobitna kombinacije u brojke sa mog listića, a ne Vučićevog i drugih iz državnog vrha.







недеља, 28. септембар 2025.

Smena u RTS-u, odlazak njihovog rukovodstva

 

Ma kakav RTS. Odlazak rukovodstva, tj. upraviteljstva Srbijom❗ To je jedino ispravno rešenje. Sve drugo je gubljenje vremena, zatvaranje očiju pred Istinom, produžetak agonije❗

Priče, Životne Ispovesti sa YT

 Slušam razne priče, životne ispovesti, raznih osoba, uglavnom sa hrvatskog teritorija. 

Na osnovu istih, dolazim do sledećeg zaključka: 

Zanimljivo. Sve te žene zrelog doba, koje pokušavaju povratiti svoje dostojanstvo, kako vidim, skoro svaka, na kraju uništi život svojoj deci, sinu ili kćeri, koji se razvedu, unište svoju porodicu, svoju obitelj, da bi imali više vremena za svoju ostarelu majku, za posete, česte zajedničke ručkove i večere itd, itd. 

Pozdravljam sve one, koje su pronašle novu svrhu u svom životu, ne opterećući svoju decu, koje se učlane u neka udruženja, udruge,  bilo da je u pitanju kulturna baština, klub čitalaca, domaća radinost, klub penzionera, umirovljenika, tečajevi slikanja, stranih jezika, pisanja, upotrebe računara, što god. I provode vreme u upoznavanju novih ljudi, novih veština, novih tradicija i običaja. A viđenja sa svojom decom svedu na normalnu razinu, rođendane i neke od velikih verskih i/ili državnih praznika, ne gušeći ih svojim zahtevima i željama. 

Tamo gde su deca pohlepna, posesivna, manipulatora ka, tu razumem da im treba dati lekciju i odbraniti svoj dignitet, svoje dostojanstvo, povratiti poštovanje.  


Zanimljiva reč je ta Obitelj. 

Kod nas u Srbiji, Porodica su muž, žena i deca, koja žive u kući sa roditeljima ili su privremeno van kuće, zbog školovanja, napr. 

Kad deca zasnuju svoju Porodicu i odvoje se fizički od roditelja, oni više nisu sa roditeljima Obitelj, Porodica, oni su Najuža Familija.  

Samo ako i po zasnivanju svoje nove Porodice ostanu da žive u zajednici sa svojim roditeljima, u istom Domaćinstvu, onda su svi zajedno Porodica. 

Isto važi i za decu, braću i sestre, da kad se odvoje od roditelja, zasnuju svoju Porodicu ili samo svoje sopstveno Domaćinstvo, oni više nisu Porodica, nego Najuža Familija, Najbliža Rodbina. I to je to. 



петак, 12. септембар 2025.

Tenkovi na ulicama Novog Beograda

 Demonstracija moći nekih gubitnika, koji su u strahu zapravo, je pokušaj ismevanja i zastrašivanja naroda Srbije.