среда, 5. фебруар 2025.

Diskusija preko komentara na Fb.

 

Znaš, Gordana Milic , toliko sam se na slušala priča o odlivu pameti, odlasku mladih, iz ove moje Srbijice, da mi je dozlogrdilo, pa sam u par navrata dala vrlo oštar komentar, da je možda i dobro što su otišli, jer oni idu linijom manjeg otpora. Najlakše im je bilo da se pokupe i zbrišu. Da su zaista tako dobri, pametni, izborili bi se u svojoj zemlji za bolje uslove i bolji život. A kako vidimo i čujemo u svim tim zemljama u koje su otišli, od tada baš i ne cvetaju ruže, zapadaju u ozbiljne krize i probleme. Koliko su ti odliveni mozgovi odavde uticali na promenu stanja u tim zemljama, me znam.
Otprilike takav je bio moj komentar.

I Bogu HVALA, evo to se sa ovim mladim ljudima upravo to i događa. Bore se za bolje uslove i bolji život, ne sada u ovom trenutku, nego na duže staze, za mnoge naredne decenije i naraštaje, koji dolaze. I za svoju buduću decu. A i za sve nas.
I beskrano im HVALA. I imaju svu moju podršku!

Ona bajka SNS "za našu decu" je
bila vrlo jasna, oni su se borili za svoju decu, za svoj lični interes, da svoju decu smeste u svoje fotelje ili bar one pored njihove, da stvore modernističku "dinastiju". Državu su već prisvojili, ponašaju se kao feudalci, neprikosnoveni vlasnici. Tj. On, a oni su njegovi najodaniji ljudi, koji brinu o šibanju radne snage, zatezanju uzdi i teranju na težački rad do smrti.
Kad sam, igrom slučaja, videla štand kod parka u Mladenovcu i glasno pročitala "Za našu decu", podjednako glasno sam upitala "A za našu? Šta je sa našom decom?!"
Nisu ti mladi ljudi ništa odgovorili.
No, dokzavršavah u toj Opštini neki posao, eto njih za mnom. Pokupili štand i napustili poziciju. Valjda su se i sami sabrali, dirnulo im je o kojoj i čijoj deci je reč. 


Nije tačno. Pogrešno posmatraš na stvari. 

Uostalom ubrzo će se videti istina u vezi sa ovim. 

Ja podržavam studente. 

Ti ne moraš. Imaš svoje mišljenje i tako neka ostane. Ja ne želim da tebe, niti bilo koga ubeđujem da je moje mišljenje, ni stav najispravniji. Samo želim da iznesem činjenice i da se neki neupućeni, ne informisani, informišu, čuju i drugu stranu, ne samo Vučića i njegove bajke, izmišljotine i laži. 

A oni njegovi batinaši, njih treba dobro izbatinati, da im više ne padne na pamet ni ružnu reč nekom da upute, niti psovku, a nekamoli da nekog udare, ni u šali. 


Toliko o tome. Ne bih dalje da komentarišem. 
Poštujem tuđe mišljenje, mada mi je žao što je dijametralno suprotno od stvarnosti, ali i dalje imam svoje i čvrsto stojim iza toga. 


уторак, 4. фебруар 2025.

Bože, Gordana

 Bože, Gordana, 

pa ti si neki medicinski radnik bila. 

Ako sam ja u srednjoj ekonomskoj, turističkog smera, imala u školi i Zdravstveno vaspitanje, odvojeno od fizičkog vaspitanja, kao i psihologiju, u okviru kojih predmeta i nauka smo upućeni u osnove prepoznavanja raznih organskih i neorganskih bolesti i pružanja pomoći ili načina ophođenja sa takvim osobama, morala si i ti imati slične, tj. detaljnije i opširnije učenje o istom. 

Nas su tome obučili, jer su smatrali neophodnim, da se možemo snaći i pravilno odreagovati, kada sutra krenemo, povedemo  grupu nepoznatih ljudi na turističko putovanje, gde god. 


A jedno od učenja je, između ostalih, prepoznati retardiranu osobu, ometenu u razvoju, debila, kretena, idiota,  imbecila ... Pa, školski primer za debila kaže da je osoba punačkog, podbulog lica, slabovida, jezika koji često štrči napolje između usana. 

Na koga ti liči taj opis? 

Meni na tog, koga ti braniš. 

Školski primer debiliteta. 

Postoje tu neke sitne razlike između debila, idiota i kretena, ali suština je ista. 

уторак, 28. јануар 2025.

Prosvetari rekli "dosta"

 Sve te smene i nekompetentni novi kadar su posledica nekakvog Zakona ili Ustava, po kome kad nekog smenite sa rukovodećeg mesta, direktorskog, ministarskog itd, dužni ste da mu obezbedite isto ili višeg ranga novo radno mesto. Koja ironija. Smenjeni ne može da bude "degradiran" i spušten na nižim nivo od prethodnog. 

Taj Zakon treba pod hitno promeniti. 

Onda će sve da se postavi na svoje mesto. 

понедељак, 27. јануар 2025.

Melanija i šešir!

 Zašto je Melanija Trump na inauguraciji svoga muža nosila šešir?

Ne filozofirajte 🎉!😅
Zašto šešir? Kao da je stavila Bog zna šta na glavu. Šešir je pokrivač za glavu, štiti od hladnoće, toplote, vetra, sunca. A savršen je i kao štit, sa većim obodom, pa možete da osmotrite prisutne natenane, njihove izraze lica, ponašanje, a da ne zurite u njih.
Iz sve to, šešir je i modni detalj, simbol otmenosti, tj. statusni simbol. Sve ovo je važilo u prošlosti.
Danas je šešir nešto nezaobilazno i neophodno, kao ona mala crna/haljinica/. Ništa spektakularno. Tako obično i tako normalno.
Zašto je u Britaniji neizostavni, obavezni deo odevni i niko se ne obazire na to, sem na neobični ili ekstravagantni dizajn?
Ako je i od medija, mnogo je. Neukusno, neprimereno i prosto primitivno komentarisati i polemisati danima po mnogim TV studijima i TV programima. 


Imam ja vrlo sličan, još iz '80-tih. Kupila u Moskvi. 

Možda daje podršku Rusima. 😂

Ruskinje su savršene modistkinje, kad su šeširi u pitanju. 

среда, 22. јануар 2025.

O štrajku Prosvetara i radu škola

 

Ne dovodite više u emisiju te što lelujaju na oblacima i ne vide prst pred nosom.
Te što su radile po svetu sa decom i na zaštiti dečijih prava po inostranstvu. Koliko dece je pobijeno u tim državama gde je ta "lepotica" brinula o pravima dece?
Da sede u školi sa učiteljima i da pričaju o demokratiji. Koja glupost, neviđenih razmera.
Nego, zar su svi batinaši uz vlast? Ima li jakih, snažnih, koji nisu uz vlast? Pa neka odgovore tim batinašima istom merom. Klin se klinom izbija. Kad bi ti batinaši bili par puta propušteni kroz šake, 😮ne bi više bili batinaši, niti bi bili uz ovakvu vlast, kakvu danas imamo.
Ne mogu više da slušam o batinašima.
Šta su ti iz opozicije? Svileni?!
Ako ne možete da izađete na kraj sa batinašima, kako mislite da odbrani te narod sutra od stranog neprijatelja?! Dajte se malo uozbilji te ili batalite politiku i angažman u politici.
I zašto se vi uopšte svađate i prepirete u tom studiju, u toj emisiji?
Hoće li vaše svađe, rasprave i vaša emisija uopšte doprineti neko rešenju situacije? Neće! Sigurno neće! Pa čemu onda uopšte toliko žuči i toliko polemike oko toga?


недеља, 24. новембар 2024.

Black Friday! Crni Petak!

 Black Friday! Crni Petak! 


Ima li nešto ružičasto, nešto i u boji ili je sve Black? Crno? 

I za koga je crno? Za kupce ili za prodavce? 

Kad se kaže Crni Prtak, misli se na nešto loše, na neku pogibelj. 

Zašto se uopšte zove Crni Petak⁉️


петак, 15. новембар 2024.

Gos'n Vredniša

 

Hvale se neke gos'n Vredniše, uradili važne poslove  i jesenje radove, pripremili kuću i domaćinstvo za zimu ... 

Bravo gosn' Vredniše❗

Eh, i meni bi trebao jedan, ali sve gos'n Vredniše su već odavno zauzete, šta da se radi 🤷🏻
Sve moram sama. 
No, ne žalim se. Lane zamenila kuhinju, el.šporet sa ravnom pločom, uvela gas, priključila grejanje na gas. Ove god. kupila jedno kotrljalo na 4 točka, jedan stari Peugeot 306, da ne moram više da se patim peške i tegleći, vukući kolica za pijacu, bila na crkvenom venčanju unuka i krštenju dva praunuka, kupila mikrotalasnu ... Zadovoljna i Bogu zahvalna❗