Jedna od gnjida, da li iz njihovog klana kontrolora ili iz okruženja prišla je, dok se sa kontrolorkom objašnjavah, pa kaže kako je " i ona platila kaznu, pa kad je ona platila, zašto da ja prodjem nekažnjena"?!
Nusam se s njom upuštala u razgovir, samo sam joj rekla da se ydalji, s njom nemam o čemu da razgovaram.
Reče da ima pravo da stoji tu i prisustvuje našoj konverzaciji, ali ja joj još jednom potvrdih da nema pravi, da je suvišna i da se udalji.
I konačno se udaljila.
I ne verujem da se postidela svojih reči.
Ono što joj nisam rekla jeste da je ona zaposlena, da ima plaćen prevoz povrh plate, a to što mnogi od zaposlenih ili neki od njih ne uplate na svoju mesečnu kartu, nego koriste za druge svrhe to je druga stvar.
Ja sam penzioner i samo primam penziju, bez dodataka za prevoz.
Čak naprotiv, ako je ikako moguće, od penzionera se gleda kako da mu makar koliko uštinu, otmu od te penzije, kolika god da je.
E, tu je OGROMNA razlika izmedju nje (dosta mladje) i mene.
I uz sve to, ja se za razliku od te žene, želim da se sa mojom kaznom završi sa ovim kažnjavanjima, a ne da još njih 5 miliona bude kažnjeno i maltretirano, za nekih tričavih 200 dinara, samo zato što sam ja to doživela.
A na drugoj strani se arče i troše kamare narodskih para na gluposti, trpa u džepove moćnika na vlasti, na njihova bespotrebna šetkanja po Svetu, čak i u ovo vreme Covid19 i ograničenog kretanja.
Zar uz sav napredak tehnologije i Skajpa i Zuma, online veza mora uopšte da se putuje po svetu u bilo kskve posete, političke i bilateralne, trgovinske?
Ako se narodu stalno nsmeću kupovine, prodaje, razne obuje, tečajevi, studije, onlin, zašto vlast mora da arči silne pare na posete drugim državnicima? Nema opravdanja.
Novac uz budžeta treba da se koristi za dobrobit naroda, a pre svega za besplatni gradski prevoz, za besplatnu vodu i struju stanovništva, jer i voda, a i struja su Bogom dana dobra. Održavanje instalacija i postrojenja, te zarade radnika na tim poslovima treba da se finansiraju i budžeta. A Budžet se ne pravi niti puni pelješenjem naroda, niti porezom na zemlju, kuću i sl., za koje su ljudi jednom, pri kupoprodaji platili potrebne dažbine i više je neosnovano stalno im naplaćivati isti trošak, sem ako su im zemlja i objekat dati na korišćenje, bez prava na vlasništvo.
Нема коментара:
Постави коментар